List of team trophies

 
Major 1st
Description:
Majors vinnare.
Winners:
Major Season 20 Rysarnattens BBK Necromantic Horror Team
Major Season 19 Pyrrhuskrigarna Tomb Kings Team
Season 18 Gutter Gunners Skaven Team
Season 17 Autumn Poets Wood Elf Teams
Season 16 Gyttjevrålarna Norse Team
Season 15 Paineru Wildfire High Elf Team
Season 14 Falkenbergs Falconers Human Team
Season 13 Valkias Vandals Daemons of Khorne
Season 12 Ganeth Executioners Dark Elf Team
Season 11 Hochland Headshots Human Team
Season 10 40 grinders Orc Team
Season 9 IF Ragnarök Norse Team
Season 8 Voodorcs Orc Team
Season 7 Wind Of Change Slann
Season 6 Steep Hill It-Girls Human Team
Season 5 Bluebirds Chaos Chosen Team
Season 4 Beer Belly Brawlers Norse Team
Season 3 Vorgash New Order Orc Team
Season 2 Giants Dwarf Team
Season 1 Sewerton Scavengers Skaven Team

 
 
 
Major 2nd
Description:
Majors tvåa.
Winners:
Major Season 20 Hochland Headshots Human Team
Major Season 19 Gyttjevrålarna Norse Team
Season 18 Beefcake Bullies Orc Team
Season 17 Gloom Bog Ratpackers Skaven Team
Season 16 Nekromantiska Rosor Necromantic Horror Team
Season 15 Tee & Ale Wood Elf Teams
Season 14 Puppeteers of Fate Chaos Renegade Team
Season 13 Puppeteers of Fate Chaos Renegade Team
Season 12 Comeback Kings Shambling Undead Team
Season 11 Gutter Gunners Skaven Team
Season 10 The Grave Elves Necromantic Horror Team
Season 9 Gyttjevrålarna Norse Team
Season 8 Elfyville Canaries Elven Union Team
Season 7 Cuisse de Grenouilles Slann
Season 6 Mike's Dykes Amazon Team
Season 5 Giants Dwarf Team
Season 4 Naggarond Slavers Dark Elf Team
Season 3 Nurgle 49'ers Nurgle Team
Season 2 Naggarond Slavers Dark Elf Team
Season 1 Vorgash New Order Orc Team

 
 
 
Major 3rd
Description:
Majors trea.
Winners:
Major Season 20 Hagens Helgon Shambling Undead Team
Major Season 19 Kville Yellow Jackets Lizardmen Team
Season 18 Bräkenäs Betongbockar Beastmen
Season 17 Dalsland Treehuggers Wood Elf Teams
Season 16 Hotheads Noble Humans
Season 15 The Grave Elves Necromantic Horror Team
Season 14 Elfyville Canaries Elven Union Team
Season 13 Izor Allstars Dwarf Team
Season 12 White Wolf Rangers Human Team
Season 11 Giants Dwarf Team
Season 10 Naggarond Slavers Dark Elf Team
Season 9 Turf Torpedoes Goblin Team
Season 8 Kitty Cat Crusaders Elven Union Team
Season 7 Voodorcs Orc Team
Season 6 Nurgle 49'ers Nurgle Team
Season 5 Nurgle 49'ers Nurgle Team
Season 4 Cuisse de Grenouilles Slann
Season 3 Naggarond Slavers Dark Elf Team
Season 2 Sewerton Scavengers Skaven Team
Season 1 Nurgle 49'ers Nurgle Team

 
 
 
Major Wooden Spoon
Description:
Majors sämsta placering.
Winners:
Major Season 20 Altdorf Cardinals Imperial Nobility Team
Major Season 19 Gåshöjdens BK Halfling Team
Season 18 Gåshöjdens BK Halfling Team
Season 17 Puddington Punchbags Halfling Team
Season 16 Team Ulp Shambling Undead Team
Season 15 Glesbygd'n Raggsox Human Team
Season 14 Hotheads Noble Humans
Season 13 Slardars Coldbloods Lizardmen Team
Season 12 Redfoot Diggas Goblin Team
Season 11 Ganeth Executioners Dark Elf Team
Season 10 White Wolf Rangers Human Team
Season 9 Püffendorf Comits Goblin Team
Season 8 Dead Rot Killy Leapers Nurgle Team
Season 7 Tee & Ale Wood Elf Teams
Season 6 Kings of Chaos Chaos Renegade Team
Season 5 Sylvania Saints Vampire Team
Season 4 Redfoot Diggas Goblin Team
Season 3 Redfoot Diggas Goblin Team
Season 2 London Leather Boys Human Team
Season 1 Santas Little Helpers Goblin Team

 
 
 
Major Best Stunty
Description:
Majors bäst placerade Stunty-lag. Delas ut förutsatt att stuntylaget inte också får Wooden Spoon.
Winners:
Major Season 20 Mighty Backa Bengals Snotling Team
Major Season 19 Brunnsbo Rams Halfling Team
Season 17 Brunnsbo Rams Halfling Team
Season 16 Scotlands Sadistic Snowplowers Halfling Team
Season 15 West Coast Parrots Goblin Team
Season 13 Redfoot Diggas Goblin Team
Season 12 A. Alternative Athletes A. Ogre Team
Season 10 Turf Torpedoes Goblin Team
Season 9 Turf Torpedoes Goblin Team
Season 8 Redfoot Diggas Goblin Team

 
 
 
Minor 1st
Description:
Minors vinnare.
Winners:
Minor Season 19 GruvArbetarnas IdrottsSällskap Dwarf Team
Minor Season 18 Vildvuxet Ogräs Ogre Team

 
 
 
Cabal Vision Cup
Description:
Vinnare av utslagscupen Cabal Vision Cup.
Winners:
Minor Season 19 Rösereds Idrottspack Shambling Undead Team
Minor Season 18 Vildvuxet Ogräs Ogre Team

 
 
 
Korpen
Description:
Delas ut till det lag som placerar sig bäst under en Korpsäsong.
Winners:
Korpen 9 Grobetögs Gawkers Amazon Team
Korpen 8 Feskits Roving Marauders Underworld Denizens Team
Korpen 7 Santa Slay Chaos Dwarf Team
Korpen 6 Santa Slay Chaos Dwarf Team
Korpen 5 Sore Score United Nurgle Team
Korpen 4 Falkenbergs Falconers Human Team
Korpen 3 Falkenbergs Falconers Human Team
Korpen 2 Hochland Headshots Human Team
Korpen 1 Raiders of the Lost Ark Dark Elf Team

 
 
 
Chaos Cup
Description:
Det lag som står som segrare efter fyra matcher utser tre spelare och rullar en D3 för att välja. Gudarnas förkämpe får direkt efter cupen en ”gratis” mutation.
Winners:
Chaos Cup 6 Tee & Ale Wood Elf Teams
Chaos Cup 5 Tee & Ale Wood Elf Teams
Chaos Cup 4 Voodorcs Orc Team
Chaos Cup 3 Bluebirds Chaos Chosen Team
Chaos Cup 2 Naggarond Slavers Dark Elf Team
Chaos Cup Avengers of Anubis Tomb Kings Team

 
 
 
Stunty Leeg Winners
Description:
Stunty Leegs vinnare, utses i en fyraspelars Deathmatch. Spelas endast med lag tillåtna för Stunty Leeg-divisionen.
Winners:
Stunty Leeg 2 Fighting Fezzes FC SL - Horrors Of Tzeentch
Stunty Leeg 1 Radiant Raptors SL - Skinks

 
 
 
Fright Night
Description:
Cup med Halloweentema. Zara the Slayer och Count Luthor kan hyras in för halva priset till goda respektive onda lag.
Winners:
Fright Night Elfyville Canaries Elven Union Team

 
 
 
Snöbollskrieg
Description:
Cup med alvtema, spelas på Naggaronds snöklädda fält.
Winners:
Snöbollskrieg Naggarond Slavers Dark Elf Team

 
 
 
Moot Mania
Description:
Cup för lag bestående av endast Stunty och Big Guy-spelare.
Winners:
Moot Mania 4 Püffendorf Comits Goblin Team
Moot Mania 3 Pineapple Pirates Ogre Team
Moot Mania 2 Gruesome Gingers Ogre Team
Moot Mania Pineapple Pirates Ogre Team

 
 
 
Champion of tLoEG
Description:
Delas ut till de vinnande lagen i Champions of tLoEG.
Winners:
Champions of... Naggarond Slavers Dark Elf Team

 
 
 
NAA
Description:
Naggaroth Athletic Awards. Malektith ambition att etablera Naggaroth Amorical Football League.
Winners:
NAA 2 Djungelvrålarna Simyin
NAA Cricket Club Slann

 
 
 
Blitzmania!
Description:
Delas ut till vinnaren av ett Blitzmania! event.
Winners:
Blitzmania! Mousillon Corruptors Pestilent Vermin

 
 


1st Major Season 20
 
2nd Major Season 20
 
3rd Major Season 20
 

 
Latest matches:
 
Some names and images are ® reg. trademarks of Games Workshop    |    code based on Aros Blood Bowl League